cadılar bayramı 2018!!!

cadılar bayramı öyle birşey ki her sene en çok bu sene eğlendik desek de bir sonraki sene yine çok eğleniyoruz, yine en güzeli buydu diyoruz.  bu sene de yine aynı şekilde muhteşem bir parti ile keyifli bir kutlama yaptık…

asya ve alara’nın tam sınav haftasının ortasına denk gelmesi biraz kotu olmuş olsa da 31 ekim’in çarşamba gününe denk gelmesi bir yandan da güzel bir tesadüf oldu.  çarşambaları alegra’nın okuldan erken çıktığı gün olduğu için arkadaşları erkenden bizde toplandılar ve uzun uzun da kalabildiler!

bütün kızlar bizim eve hemen hemen aynı saatte gelebildikleri için hep birlikte kostüm giyinip günün havasına girmeye başladık.  kostümler ve karakterler birbirinde yaratıcı ve güzeldi; bu sene herkes çok heves etmiş ve güzel hazırlanmışlardı- bakmaya doyamadım.  isteyenlere makyaj yapması için harika bir abla da gelmişti; ne makyajlar istediler neler… vampirler, zombiler, cadılar, canavarlar…ne ararsanız vardı! hepsi de birbirinde korkunçtu gerçekten (arada bir kedimiz, bir balkabağımız, bir de youtuber’ımız da vardı).

giyinme ve süslenme vakti bittikten sonra biraz faaliyet masasına vakit ayırdık (beni bilen bilir, çocuklar kadar çok- hatta belki de çocuklarda daha fazla- faaliyet yapmayı severim).  bu sene koşturmaya ve hazine avına daha çok vakit kalsın diye alegra faaliyetleri biraz azaltmamı rica etmişti, bu nedenle sadece üç tane yapalım dedik ama yaptıklarımızı daha detay ve özan gerektirenler olarak seçmeye dikkat ettik.

ilk olarak hazine avında toplayacakları şekerleri koymak için sharpielerle kâğıt torbaları cadılar bayramına uygun bir şekilde süslediler.  sonra şönil çubuklar ve plastik örümcelerden yaratığımız yüzükleri değişik boncuklarla süslediler.  sonunca faaliyet en çılgın faaliyetimizdi…minik balkabaklarını simli uhular, ponponlar, oynayan gözler, raptiyeler, tüyler ve sharpieler kullanarak süsleyip şıklaştırdılar.

kızlar faaliyetler biter bitmez hızlıca yemek yediler ve partinin başından beri bekledikleri hazine avı için sitenin her bir yanına dağıldılar! asya, alara ve erim de hazine avında yardımcı olmak için eve geldiler- ilk etapta “benim çok işim var ilgilenemem” diyen alara bile bir baktım ki benim terliklerimi giymiş grupların birinin peşinde hızla çıkmış yola!

zombiler, balkabakları, cadılar ve hayaletler…dört grupta bağırış çağırış bir aşağıya bir yukarı koşturup durdular…her grup kendi kağıdında yazan ipuçlarını takip ederek hazine olarak bol bol şeker, komik bir biçimde oynayan gözlükler ve iğrenç görünen plastik cadı parmakları topladıktan sonra kızlar son durak olarak bizim evin terasında toplandılar.  nefes nefese bulduklarını gösterdiler ve şekerleri büyük bir keyifle tüketmeye başladılar 🙂

kostümlü, kostümsüz biz anneler de halloween’in tadını çıkarmaya devam ederken kızlara da güzel bir halloween filmi olan halloweentown’ı açtık ve hava iyice kararana kadar partimiz en güzel şekilde devam etti.  alegra da bende artık bu partiler olmadan cadılar bayramını hayal bile edemiyoruz…son misafirimiz evden çıkar çıkmaz birbirimize bakıp “acaba seneye de yapsak” diye konuşmaya başladık! seneye daha da sürpriz dolu, belki daha da korkunç bir şeyler bulabiliriz!

boVg0EGRSaW78WsqmP0vqQ

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.