bu hafta neler okuyoruz…super fly guy

son bir haftadır alegra ile inanılmaz komik bir kitap serisine takıldık! ted arnold’ın yazdığı ve çizdiği fly guy kitaplarının kahramanları 7-8 yaşında buzz adında bir oğlan çocuğu ve onun evcil hayvan olarak beslediği kara sineği, fly guy.

serideki her kitap aynı başlıyor, önce fly guy ve buzz tanıtılıyor.  fly guy bu arada sadece buzz’ın evcil hayvanı değil, aynı zamanda en iyi arkadaşı da sayılır.  bu durumun en önemli parçalarında biri ise de fly guy’in buzz ismini rahatlıkla söyleyebiliyor olması! karakterleri tanıdıktan sonra kitabın macerası başlar.

IMG_4162

super fly guy kitabında fly guy buzz’ın sırt çantasına saklanıp gizli bir şekilde okula gider.  okulda olması zaten uygun değil ama daha da kötüsü fly guy hızla yemekhaneyi keşif edip oradan da ayrılmak istemez! yemekhanede servis yapan teyze ile iyi arkadaş olan fly guy büyük bir neşe ile çocuklarla birlikte yemek yerken mudur tarafından yakalanınca işler karışır.

ama fly guy işte bu noktada süperliğini gösterip tüm işleri en komik ve en eğlenceli bir şekilde yerin koyar! ödül olarak da yemekhanedeki teyze ona şahane bir çöp çorbası yapar 🙂

IMG_4163

 

üç- sekiz yaş arası çocuklar için tavsiye edilen fly guy serisi yeni okuyanlar için çok uygun.  kolay kelimler, rahatlıkla anlaşılan konular ve eğlenceli hikayeleriyle okuyan herkes çok keyif alacaktır.  özellikle yoğun bir günden sonra ebeveynlere bile çok iyi gelecek olan kitapları biz çok tavsiye ederiz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.