haftanın eğlencesi… misket labirentleri

bu haftanın eğlencesinin ilhamı bize aslında alegra’nın hafta sonu ödevinden geldi…ödevin en son sayfasında ufak bir yazı ile hafta içinde okulda yapılacak bir faaliyet için atık malzeme isteniyordu.  faaliyet nedir acaba diye düşünürken baktık ki bizim de birkaç sene evvel lola’da yaptığımız misket labirentleri yapılacakmış. bir heyecanlandık ki okulda yapılmasını bekleyemedik hemen kendimiz işe koyulalım diye karar verdik.

alegra ile evin çeşitli noktalarında malzemeleri topladık, müzik açtık ve yemek masasında karşılıklı oturup heyecanla çalışmaya başladık.  önce kurşun kalem ile taslak yaptık sonra da malzemelerimizi keyifli bir şekilde yerleştirmeye başladık… işimiz bitince de önce kendi labirentlerimizi denedik sonra da birbirimizinkini yapmaya çalıştık. bir güldük, bir eğlendik ki kendi kendimize şaşırdık! en sıradan geçen sakin bir pazar akşam üstüsü bir anda süper eğlenceli ve neşeli bir vakitte dönüştü! (sonuç olarak bu faaliyet fikrini bulduğumuzda ödev yapıyorduk- sizin evde nasıl oluyor bilemiyorum ama bizde ödev zamanı normalde en keyifli zaman değildir!!)

misket labirentleri yapmak çok kolay ve birçok değişik malzemelerden yapılabilir. ben bizim nasıl yaptığımızı yazacağım ama siz de kendi hayal gücünüzü ve evde bulabildiğiniz malzemeleri, kullanarak eminim ki harika bir şeyler yaratabilirsiniz.  bir tek misket şart, geri kalanı size kalmış!

malzeme:

1 parça karton veya kâğıt tabak

kâğıt veya plastik pipet

bant

misket

kurşun kalem

tarif:

karton veya kâğıt tabağın üzerinde kurşun kalem ile labirentinizin bir taslağını çıkarın

**burada dikkat edilmesi gerek nokta misketin bir çizgiden bir sonrasına geçmesi için pay bırakılmış olması**

taslağınızda emin olduktan sonra pipetleri çizgilerin ölçülerine uygun kesip bantlarla yerlerine yerleştirin

misketiniz kullanarak misketi kenardan düşürmeden kartonun en tepesinde dibine kadar geçirmeye çalışın…iyi eğlenceler!! 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.