kim dondurma sevmez ki?

alegra’nın 8 yaş doğum günü partisi için biraz değişik bir şey yapmak istedik…birkaç senedir hep ya bizim bahçemizde ya da annem ve babamın beylerbeyi’ndeki evlerini bahçesinde bol koşturmalı, biraz faaliyetli piknik tarzında partiler yaptık.  bu yıl ise alegra ve arkadaşlarının biraz daha büyümüş olduklarını var sayarak atölye tarzında bir parti ayarlamaya karar verdik.

büyük bir tesadüf ile tam doğum günü yaklaşırken bizim de okuldan eve dönüş yolumuzun tam üzerinde yeni bir dondurmacı açıldı.  aslında tam olarak da yeni değil, mua dondurmacısını biz yeniköy’de tanımıştık ama yeni sahipleri reşitpaşa’ya yeni bir imalathane açınca bize bir nevi yaklaşmış oldu.

havalarda artık ısınmıştı ve sıcak günlerde dondurma yemek en büyük keyiflerimizden biri. birkaç hafta hemen hemen her gün mua’da durup yeni çıkan tatları denedik, sahipleri ve aileleriyle sohbet ettik ve bir seferinde laf lafı açınca öğrendik ki bu yeni mekânda sadece imalat değil, aynı zamanda atölye de yapılıyormuş! alegra bunu duyar duymaz doğum gününü mua’da yapmaya karar verdi biz de plan yapmaya başladık.

partinin olduğu gün kızları okuldan alıp 5 dakika içinde mua’ya varmak gerçekten şahane oldu.  mua’da atölye için her şey hazırdı; kızların her birine şapka veya bandana, önlük, defter ve kalem dağıtıldı ve sahiplerden biri olan burç bey dondurma (ve gelato)’nun nasıl yapıldığını, farklılıklarını ve hatta tarihini bile anlatmaya başladı.  ufak dersimizden sonra kızları gruplara ayırıp imalathaneye aldılar ve grup şeklinde çalışarak dört değişik dondurma çeşidi yaptılar…nane çikolata, çilek, limon ve bisküvi…dondurmalar hazır olunca hepsinin tadına bakmakla kalmadık- herkes istediği kadar dondurma yedi!

tabii pastasız olmaz, güne uygun olarak da ev yapımı dondurmalar ile süslü bir pasta getirmiştik…dilekler tutuldu, mumlar üflendi, yine temaya uygun little lovely light co’dan dondurmalı gece lambaları gelenlere hediye edildi ve biraz da dans ve jimnastik gösterisi yapıldıktan herkes yavaş yavaş kendi evlerine döndü.

hepimiz için çok değişik ve keyifli bir doğum günü partisi oldu; iyi ki mua’yı bulmuşuz…sayesinde alegra’nın 8’inci yaşına girmesi rengarenk ve çok tatlı oldu- umarım bütün sene böyle neşeli geçer 🙂

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.