bu hafta neler okuyoruz

bu hafta neler okuyoruz…valentsteins

ethan long’un bu tatlı kitabında normalde cadılar bayramının kahramanları olan karakterler sevgililer gününü ve aşkı keşif ediyor! biz dün akşam alegra ile okuduk, harika bir kitap- hem güldürüyor hem de okudukça mutluluk getiriyor. bu sene biraz geç kalmış olsak da hafta sonu oturup kendimiz de birkaç tane valentine yapmaya karar verdik.

kitapta kulübesine yakın oturan kadın frankenstein ile karşılaşınca âşık olan ‘fran’ adlı erkek frankenstein arkadaşlarından gizli sessiz sessiz bir şeyler yapmaya başlayınca herkeste merak uyandırır.  fran’ın pembe kağıtlarla neler yaptığını en çok merak eden vampir arkadaşı bütün korkulu yaratıkları çağırır…zombiler, vampirler, mumyalar hepsi fran’in yanına gelip onu dikkatle izlemeye başlar.

pembe kâğıt…makas…uhu…arkadaşları bu malzemelerden neler çıkabilir diye düşünmeye başlar.  biri uzun dişli maske der, bir başkası yuvarlak bir yarasa der…bir başkası pembe bir popo tahmininde bulununca alegra kahkahalarla gülmeye başladı! sonunda neler olup bitiğini bilen küçük tavşan toplanmış olan gruba bunun aslında bir kalp olduğunu ve fran’in bunu sevgililer günü için hazırladığını açıklar.

IMG_2284

işte o anda anlaşılır ki birçoğu aşkın ne olduğunu bile bilmiyor! tavşan açıklamaya devam ettikçe küçük karakterler şok içinde dinler…sonunda âşık olanların bazen dudak dudağa öpüştüğünü de söyleyince grup neye uğradıklarına şaşırır ve birer birer ömür boyu âşık olmayacaklarına yemin ederler.

IMG_2285

kafası tamamen karışan fran ise sessizce gruptan ayrılıp bahçeye çıkar. Bahçe de yine beğendiği kızı görünce aşkın aslında ne kadar harika olduğunu ve ne kadar büyük mutluluk getirdiğini tekrar hisseder.  hazırlamış olduğu pembe kâğıdı yeni arkadaşına verir ve yan yana oturup gecenin tadını çıkarırlar.  (tabii fran’in arkadaşları bu yaptıklarına hiç ama hiç anlam veremezler!)

IMG_2286

bu tatlı kitabı biz çok büyük bir keyifle okuduk… alegra da ben de bayıldık…benim en çok hoşuma giden tarafı da bazen bizi biraz tuhaf hissetirse de veya arkadaşlarımız tam anlayamasa da aşkın aslında çok normal ve doğal bir his olduğunun vurgulanması oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.