bu hafta neler okuyoruz…

yılbaşı döneminde ben her ne kadar düzenimizin bozulmamasına dikkat etsemde bu heyecanlı ve hareketli dönemde hem genel düzen hem de davranışlar biraz raydan çıkabiliyor.  yurt dışından gelen aile büyükleri olsun, sık sık görmediğimiz akrabalar olsun kızların üzerinde biraz ekstra ilgi oluyor ve hafif de olsa şımarıklıklar başlıyor.

bu hafta normal düzenimize geri dönmeye çalışırken alegra ile akşam okumalarımız için özellikle nezaket, sevgi, saygı gibi konseptlere değinen kitaplar şeçmeye çalıştım…en çok keyif aldıklarımızı paylaşmak istedim…

A Quest for Good Manners karin lefranc’ın harika kitabında genç ve biraz şımarık bir prenses ve yaramaz ejderhası nezaketi öğrenmek üzere ilginç bir yolculağa çıkarlar.

Madeline Says Merci kitabında john bemelmans marciano ünlü fransız genç kız madeline’in maceralarıyla okurlara hem nezaket kurallarını hem de sevgi ve saygının önemini en güzel şekilde vurguluyor.

yazar laurel snyder’ın yeni kitabı The King of Too Many Things galiba bu sene en çok sevdiklerimizin arasına girecek! Bu harika kitapta çok şımarık bir küçük kral istediği herşeyi bir emir ile elde edebiliyor- bir tek en çok arzuladığı şeye-gerçek arkadaşlığa- bu şekilde ulaşamayınca biraz aklı başına gelmeye başlar. Sonunda eşyaların değil de sevginin ve saygının önemli olduğunu iyice anlayan genç kral davranışlarını değiştirir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.