happy halloween!!

cadılar bayramı partisi vermek artık bizim evde bir gelenek haline geldi. yıllarca asya ve alara’nın arkadaşları için parti yaptık…önce asya büyüyüp istemez hale geldi, sonra da alara. bu büyümeler çok hızlı oluyor maalesef ve bu nedenle böyle kapsamlı ve temalı bir partiyi ayarlamak bazen biraz zor da olsa üşenmeden yapıyorum! iki yıldır keyifle alegra’nın arkadaşlarını ve annelerini ağırlıyoruz ve her geçen sene bir öncekinde daha da heyecanlı ve güzel geçiyor gibi geliyor bana! bu sene kızların hepsi bayağı ciddi kostümlü geldiler- hatta birçok anne (ben dahil!) korkunç makyaj yaptırıp ve temalı aksesuarlar takıp geldiler.

 

bu seneki parti için bayağı özenli bir şekilde hazırlandık! İlk olarak tabii evimizi en korkunç şekilde süsledik.  eve girenleri iskeletler ve hayaletler karşıladı, içeride kocaman örümcek ağları vardı ve her taraftan cadılar bayramı temalı süsler asılıydı. sonra da geleneksel balkabağımızdan surat yaptık. son olarak da bol bol yemek yaptık!  

 süslemeler de olduğu kadar kızlarla birlikte yapacağımız faaliyetleri hazırlarken de özendik.  çocuklarla birlikte sanat faaliyetleri yapmak benim hayatta en çok sevdiğim işlerden biri olabilir, uzun zamandır da yapmaya fırsatım olmamıştı- bu partide bütün birikmiş faaliyet enerjimi kullanabildim! iskelet kafa maskeler yapma, minik balkabağı boyama, örümcek yüzüklere boncuk dizmek, havada kuruyan kilden süsler yaratmak, hazine avında kullanmak üzere torba süsleme… planladıklarımız çok fazla bile oldu! Bazılarına bu sene sıra bile gelmedi (neyse ki seneye şimdiden heyecanla hazırız!)

son eğlencemiz hazine avı oldu. yurt dışında olan ‘trick or treat’ (‘şaka ya da şeker’) geleneği türkiye de olmadığı için yaklaşık on sene önce bizim evde cadılar bayramı hazine avı geleneğini başlattık.  kızlar küçükken daha basit sorular ve koşturmalar ile yapılan hazine avı bu sene artık tam hakkıyla yapabildik.  çocukları dört takıma ayırdık – hayaletler, cadılar, vampirler, ve zombiler (şansa da harika zombi kostümler gelen bir grup vardı takımları tam ismine uygun oldu!).  önceden hazırlanmış ipuçlarını takımlara dağıttım ve koşturma başladı!!! site içinde bir aşağıya bir yukarıya inanılmaz heyecanlı ve keyifli bir yarış oldu.  gerçek anlamda ‘kazanmak’ yoktu, zaten her noktada kızları bir torba dolusu şeker bekliyordu!

 

kızlar enerjilerini atmış, şekerleri toplamış bir halde eve döndüklerinde cadılar bayramı soframız hazırdı! bu sene ilk defa tamamen temalı yemekler hazırladık ve gerçekten muhteşem oldu! kopmuş parmağa benzeyen sosisli sandviçlerle başlayıp balkabağına benzeyen mandalinalar ve hayalet gibi hazırlanan muzlar yediler.  sonrasında kızlar hem ev yapımı süslü kurabiyeler hem de çok yakın arkadaşımın hediyesi olan halloween cupcakeler, vampir ağızı kurabiyeler ve hayalet bezeleri de yiyip tekrar bahçede bağırış çağırışa devam ettiler!

tüm bu heyecan içinde anneler de çok keyif aldılar! çocuklar kadar temalı olmasa da annelere de sonbahara uygun bir çay ve şarap saati hazırladık- ıspanaklı kiş, balkabaklı tart, vegan ve glütensiz çikolatalı pasta, minik bir balkabağının içerisinde humus ve yanına sebzeler.  ve tabii istedikleri kadar cadılar bayramı şekerleri!

havalar kararmaya başlayınca artık bahçe de soğudu ve herkes partiden ayrılmaya başladı.  ellerinde şekerleri, yapmış oldukları balkabakları ve kil süsleriyle bir sürü küçük cadıyla, vampirle, zombiyle ve prensesle vedalaştık.  ev boşalınca alegra ile karar verdik ki bu sene gerçekten harika bir parti oldu! ama bunun sebebi sadece önceden güzel bir şekilde hazırlanmamız değil, gelen tüm çocukların ve annelerin de enerjilerinin yüksek olmasıydı. ev sahipleri olarak biz o kadar çok eğlendik ki, şimdiden önümüzdeki senenin planına başladık!

IMG_0249

 

 

 

*tüm süslemeleri ve sofra takımlarını meri meri partyware’den aldık, her türlü kutlamaya uygun ürünleri var, çok tavsiye ederim.  www.merimeri.com

*tarifleri merak edenler için

*muhteşem cupcakeler, vampir kurabiyeler ve hayalet bezeleri ısmarlamak ve daha fazla bilgi almak için http://www.irisdreamdesigner.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.