Çocuklara Aktiviteler

Mini DM için harika bir video çekimi…. çocuklara aktiviteler ile evde sanat 

IMG_1774Birkaç hafta evvel DM Stil için bir video çekimi yaptık!! Çok heyecanlıydım ama çok güzel geçti. Şansımıza hava çok güzel ve güneşliydi… ilk çekimiz olduğu için biraz uzun sürdü ama sonuç bence harika oldu! Bir haftadır da videolar DM Stil’de yayınlanmaya başladı. Yıllardır hem evde hem işte öğrendiklerimi bu şekilde paylaşabilmek muhteşem oldu 🙂

“Çocuklara Aktiviteler” başlığını verdiğimiz bu video serisinde anne-babaların çocuklarla birlikte evde rahatça yapabilecekler sanat faaliyetler detaylı ve görsel bir şekilde sunuyoruz.  Çekimden önce uzun uzun hangi faaliyetleri yapmak istediğimi düşündüm, çok zor olmasınlar ama çok da kolay olmasın istedim.  Canlı renkler bol bol olsun, değişik malzemeler kullanılsın- bazen de beklenmedik malzemeler olsun- mesela çatallar! Bahar aylarında hazırladığımız için daha çok çiçekler yaptım ve kullandım.  Bundan sonraki çekim için yaz aktiviteleri düşünüyorum- kum, deniz kabuğu, balıklar…bakalım.

Çekimden önceki akşam Alara ile birlikte bütün faaliyetlerin denemesini yaptık.  Küçük çocukları düşünerek hazırlandığımız için tabii faaliyetler Alara’ya çok kolay geldi!  Bol bol güldük- üstümüz başımız boya ve sim oldu ama hazırlık aşaması bile çok keyifli geçti.

Çekim günü de aynı şekilde çok keyifli geçti.  Kamerayı ve tripod ayarlandıktan sonra aktiviteleri hız hızlı yapabildik.  Arada DM Stil’in editörü olan İlke ile de güzel sohbet ettik. Sonrasında videolara montaj yapıldı, müzikleri seçtik ve şimdi internette yayınlandılar! Süreç inanılmaz derecede rahat ve güzel geçti. Bir sonrakini çekim günün heyecanla bekliyorum.

Tüm videoları izlemek için…. http://www.derinmermerci.com  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İşte çekim gününden bazı kareler:

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.