doğum günü kızları

geçen hafta alara ve alegra’nın doğum günlerini kutladık.  öok büyük bir tesadüf ile iki altı sene arayla aynı gün dünyaya geldiler.  bir yandan aralarında özel bir bağ oluşturuyor, ama bir yandan da tabii ara sıra bu durum ikisini de az da olsa rahatsız edebiliyor.  doğum günleri özeldir, paylaşmak her zaman kolay olmuyor.

alegra’nın doğumu özellikle alara için pek kolay olmadı.  hem kendi küçük ailemizin en ufağı, hem de geniş ailemizde de kuzenler arasında en ufak olmaya çok alışmıştı.  arkasında yeni bir küçük kızın doğması ve kendisiyle aynı gün doğmasından pek memnun kalmadı.

alegra doğar doğmaz alara’ya bundan sonra her zaman onun doğum gününü önce kutlayacağımıza söz verdim.  son altı yıldır da her sene önce alara’nın kutlamasını yaptık.  birkaç sene alara’nın o zamanlar en çok sevdiği yerlerden biri olan lola sanat’da kutladık, bir iki sene amcası ve yengesinin havuzunda kutladık, geçen sene anneannesi ve dedesinde havuz partisi verdik, bu sene de en yakın arkadaşlarıyla birlikte bizim evde meksika temalı yatılı parti düzenledik.

alara’nın kutlamaları bittikten sonra da her sene alegra’nın doğum gününü kutladık.  ablalarında gördüğü için o da her sene kendi yaşına uygun temalı partilerden çok keyif aldı.  bu sene karpuz temalı harika bir havuz partisi yaptık.  anneannesinin evinde kakalarla dolu bir gün geçirdik- kızlar koşturdular, yüzdüler, ve bize çimlerin üzerinde jimnastik gösterisi yaptılar! aslında bu seneye kadar alegra’nın kutlamalarını bizim evde bahçede yaptık.  bu sene alegra çok havuz partisi istediği için mekan değişikliğine ihtiyaç duyduk.  benim için mümkün oldukça evde kutlamalar yapmak çok değerli, her çocuk bir evin içine doğuyor, yaşını da o evde kutlayabilmek ruhuma iyi geliyor.

kızların partilerinde bazı kareler….

alara’nın kaktüs temalı genç partisi. pastamızı yeni favorlerimizden olan celine’s bakery’den ısmarladık…

 

alegra’nın karpuz temalı havuz partisi…bu sefer parti ile kendisi de çok ilgilendi…önce arkadaşları için parti bag’leri hazırladı, her sene alegra’nın pastasını evde hazırlıyoruz ona da yardımcı oldu, parti günü bana süsleme ve sofra kurmada çok yardımcı oldu ve o gün tek tek tüm misafirlerine ev sahipliği yaptı! kendisiyle çok gurur duydum 🙂

biz her sene parti malzemelerimizi meri meri partyware’den ısmarlarız. yıllardır meri meri’in harika temalı serilerinden seçiyoruz…her yaşa uygun ürünleri var.  ilk yaşlara uygun harika temalar var- sirkeler, hayvanlar, arabalar gibi.  daha büyüklere göre de dondurmalar, gökkuşakları, lolipoplar, balonlar, kamping, ve geometrik şekiller gibi daha ‘cool’ seçenekler var.

meri meri ile ilgili daha detaylı bilgiyi DM Stil’e yazdığımı yazıda bulabilirisin.

 

https://derinmermerci.com/miniklere-konsept-partiler-yaratin/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.