bu hafta neler okuyoruz…tomorrow i’ll be brave

birçok evde de olduğu gibi 2019’un başlamasıyla biz evde önümüzdeki yıl için neleri istiyoruz, seneyi ne şekilde geçirmek istiyoruz ve bu arzularımıza ve hedeflerimize ulaşabilmek için nelere ihtiyacımız olduğunu çok konuşuyoruz.

bu konuları daha derin ve detaylı olarak düşünürken aklıma şunlar geliyor…aslında hedefler ne olursa olsun ilk etapta kızların (ve benimde) kararlı ve istikrarlı durmamız gerekiyor.  akademik alanda olsun, sporda olsun, arkadaş ilişkilerinde olsun bu tarz bir duruş için de cesaret ve yürek çok önemli.

en son amerika’dayken de tam bu konulara yer veren şahane bir çocuk kitabı buldum; ilk defa bu hafta okuduk ve hemen paylaşmak istedim.

jessica hische’nin yazdığı ve resimlendirdiği kitabı çocuklara uygun bir dil ve görseller ile cesareti, kuvveti ve heyecanı hatırlatıyor.  bazı durumlarda yürekli olmanın ne kadar zor olduğunu kabul eden ve vurgulayan yazar ise okurlarına en güzel şekilde hata yaptıklarında veya işler yolunda gitmediğinde, ya da korktuklarında asla yığılmamayı da hatırlatıyor.  bugün istediğimiz kadar cesur olamadıysak bunu kafaya takarak bir işten veya hedeften tamamen vaz geçmek yerine sonraki sabah tekrar uyanıp yürekli bir biçimde işe koyulmanın önemini vurguluyor.

üç yaş üstü tüm çocuklara- ve hatta ebeveynlere- uygun olan tomorrow ı’ll be brave rengarenk sayfaları, ses uyumlu cümleleriyle ve önemli mesajlarıyla keyifli okuma saatler için birebir 🙂

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.